• Aurélium - dotknite sa vedy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Aurélium - zážitkové centrum vedy.

Názov zážitkového centra vedy Aurelium je odvodený od krstného mena rodáka z Liptovského Mikuláša prof. Ing. Aurela Stodolu, ktorý bol významným slovenským fyzikom, technikom a zakladateľom teórie parných a plynových turbín. Cieľom centra je zvýšiť všeobecný záujem o vedu v spoločnosti pomocou interaktívnych expozícií. Vo štvrtok 30.3.2023 žiaci I.B a II.A podnikli expedíciu do Bratislavy, aby zažili vedu na vlastnej koži a presvedčili sa, aká môže byť zábavná. Privítala ich veľkolepá laserová show, nasledoval výklad pri energiou nabitom Teslovom kútiku a potom sa všetci venovali skúmaniu exponátov. Personál centra vedy ich totiž pred návštevníkmi nestráži, ale naopak, nabáda ich k fyzickému kontaktu a pomáha im v realizácii experimentov. Iba čas ukáže, či táto návšteva nemotivovala niekoho z nich k budúcej vedeckej kariére, pretože zaujala všetkých.

• Basketbalový turnaj - finále

•      Dňa 14.02.2023 sa v telocvični Spojenej školy J. Bottu 31, Trnava uskutočnilo finálové kolo Majstrovstiev okresu Trnava v basketbale študentov stredných škôl.  Zúčastnili sa ho tri študentské družstvá   zo Spojenej školy J. Bottu,  SPŠ technickej v Trnave a našej školy.  Hrací systém bol každý s každým vďaka čomu každé družstvo odohralo dva zápasy. V prvom zápase so SPŠ technickou sme suverénne vyhrali, ŠPŠ J Bottu už bola nad naše sily.  Výsledky finálového kola:

I. miesto        Spojená škola J. Bottu 31, Trnava

II.  miesto      SOŠ automobilová, Coburgova 39, Trnava

III. miesto      SPŠ technická Ttnava

Našu školu reprezentovalo družstvo v zložení : Bohm (I.A), Turan a Hodúr (III.B), Mandev a Mesároš (III.A), Juríček, Madový a Medvedcký (IV.A). Všetkým reprezentujúcim patrí vrelé poďakovanie za úspešnú reprezentáciu školy.