• Smernica riaditeľa SOŠ automobilovej Trnava č.3/2023 o prijímaní, preverovaní a evidencii oznámení o protispoločenskej činnosti

• Riaditeľ SOŠ automobilovej Trnava, v súlade s novelizovaným ustanovením § 10 ods. 8 zákona č. 54/2019 Z.z. o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov vydáva tento vnútorný predpis.

Oznamovanie protispoločenského konania (whistleblowing) podľa zákona č. 54/2019 Z. z. o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Čo je protispoločenská činnosť?

Do protispoločenskej činnosti zákon zaraďuje všetky trestné činy, priestupky či správne delikty, ktoré ohrozujú verejný záujem, majú negatívny dopad na Trnavský samosprávny kraj a jeho organizácie a ktoré presahujú záujmy jednotlivca.

Kto môže podať oznámenie?

Oznámenie môže podať fyzická osoba, ktorá je v pracovnoprávnom vzťahu k zamestnávateľovi alebo inom obdobnom vzťahu k zamestnávateľovi a anonymný oznamovateľ.

Kto je zamestnávateľom?

Stredná odborná škola automobilová Trnava

Kto je zodpovedná osoba?

Je to osoba, ktorá prijíma, eviduje a preveruje oznámenia o protispoločenskej činnosti v SOŠA TT – Ing. Ivana Puškárová.

Ako sa podáva oznámenie?

Podnety je možné podávať písomne:

• elektronickou poštou na e-mailovú adresu: puskarova@sosatt.sk,
        • poštou v uzatvorenej obálke na adresu SOŠ automobilová Trnava, Coburgova 7859/39, Trnava,
        • osobne na sekretariáte školy, ktorý je povinný doručený podnet bezodkladne odovzdať zodpovednej osobe.

Podnety v uzatvorenej obálke by mali byť označené „Neotvárať – podnet pre Ing. Ivanu Puškárovú“. Touto formou je možné podať aj anonymný podnet. Podateľňa označí zalepenú obálku došlou poštovou pečiatkou s dátumom doručenia.

• Dokumenty:

• Smernica o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti
        Plné znenie smernice, prílohy - Oznámenie o protispoločenskej činnosti , Zápisnica o osobnom/fyzickom prijatí oznámenia, Potvrdenie prijatia oznámenia o protispoločenskej činnosti oznamovateľovi, Prešetrenie oznámenia, Evidencia oznámení o protispoločenskej činnosti