• 2679 K MECHANIK MECHATRONIK - CHARAKTERISTIKA

• Názov odboru Mechanik mechatronik
        Číslo odboru 2679 K
        Forma a typ štúdia denné štúdium pre absolventov ZŠ, vhodný pre chlapcov a dievčatá
        Dĺžka štúdia 4 roky
        Spôsob ukončenia štúdia maturitná skúška
        Doklad o dosiahnutom vzdelaní maturitné vysvedčenie, výučný list
        Dosiahnutý stupeň vzdelania úplné stredné odborné vzdelanie, ISCED 3A
        Charakteristika absolventa Absolvent je viacodborový kvalifikovaný pracovník, ktorý zabezpečuje diagnostiku a vyhľadávanie príčin porúch automatizovaných zariadení, je pripravený na výkon činnosti technika konštrukčného, technologického, montážneho a prevádzkového charakteru v oblasti mechaniky, robotiky, aplikovanej mikroprocesorovej techniky, elektroniky, počítačového konštruovania, počítačom riadených moderných výrobných technológií a kde je potrebné úplné stredné odborné vzdelanie.
        Praktické vyučovanie v 1., 2., 3. a 4. ročníku v priestoroch školských dielní, prípadne na ďalších zmluvných pracoviskách v celom regióne
        Pracovné uplatnenie absolventa Absolvent študijného odboru 2679 K mechanik mechatronik je kvalifikovaný pracovník schopný vykonávať pracovné operácie pri kontrole, diagnostikovaní, nastavovaní elektrických, elektropneumatických a hydraulických pohonoch, riadiacej a regulačnej technike, automatizovaných výrobných systémov a počítačom riadených moderných technológií.
        Ďalšie vzdelávanie odborné kurzy a školenia pomaturitné štúdium štúdium na vysokej škole technického zamerania