• 2411 K MECHANIK NASTAVOVAČ - CHARAKTERISTIKA

• Názov odboru Mechanik nastavovač
        Číslo odboru 2411 K
        Forma a typ štúdia denné štúdium pre absolventov ZŠ, vhodný pre chlapcov a dievčatá
        Dĺžka štúdia 4 roky
        Spôsob ukončenia štúdia maturitná skúška
        Doklad o dosiahnutom vzdelaní maturitné vysvedčenie, výučný list
        Dosiahnutý stupeň vzdelania úplné stredné odborné vzdelanie, ISCED 3A
        Charakteristika absolventa Absolvent študijného odboru je schopný pracovať na konvenčných strojoch, pozná základné princípy nekonvenčných technológií. Je pripravený zostavovať riadiace programy CNC strojov v ručnom alebo poloautomatickom režime. Môže vykonávať práce súvisiace s riadením a organizovaním výrobných činností technickej prípravy, odbytov výrobkov a nákupu tovaru, skladového hospodárstva a marketingovej analýzy trhu. Pri všetkých činnostiach je schopný efektívne využívať – výpočtovú techniku a progresívne informačné technológie. Absolventi sú pripravení tak, aby sa mohli uplatniť pri obsluhe, nastavovaní, ale i programovaní CNC strojov.
        Praktické vyučovanie žiaci v 2. 3. a 4. ročníku absolvujú odborný výcvik v spoločnostiach ZF Slovakia, a.s. , Antolin s.r.o., Trnava , KNOTT spol. s r.o., Modra
        Pracovné uplatnenie absolventa samostatne zárobkovo činná osoba v oblasti strojárskej výroby - živnostník; obsluha číslicovo riadených CNC obrábacích strojov a centier vrátane ich programovania; obsluha konvenčných obrábacích strojov
        Ďalšie vzdelávanie pomaturitné štúdium štúdium na vysokej škole technického zamerania