• Činnosť rady školy:

•    Dňa 24.4.2016 sa uskutočnilo ustanovujúce zasadnutie rady školy na funkčné obdobie  2016 – 2020. Štvorročné funkčné obdobie  súčasnej Rady školy pri SOŠ automobilovej   v Trnave teda malo skončiť 26. apríla 2020. Voľby zástupcov pedagogických i nepedagogických pracovníkov, zástupcov rodičov a zástupcu žiakov školy sa uskutočnili podľa stanovených podmienok volieb.

Zástupcu z radov žiakov volili  zvolení zástupcovia z jednotlivých tried v priebehu septembra 2019 na triednických hodinách, keďže doterajší zástupca  z radov žiakov ukončil štúdium úspešným vykonaním maturitnej skúšky v máji 2019. Zástupcov z radov rodičov zvolili  zástupcovia rodičov  z jednotlivých tried v septembri 2019 na zasadnutí rodičovskej rady. Voľby    zástupcu  pedagogických  pracovníkov školy do Rady školy pri SOŠ   automobilovej v Trnave sa uskutočnili dňa 3.marca 2020. Zúčastnilo sa ich  31  pedagogických  pracovníkov školy. Voľby    zástupcu  nepedagogických  pracovníkov školy do Rady školy pri SOŠ automobilovej v Trnave sa uskutočnili dňa 3.marca 2020. Zúčastnilo sa ich  18  nepedagogických  pracovníkov školy.

Delegovaní zástupcovia zriaďovateľa  (4) zostávajú naďalej platnými členmi v rade školy podľa informácie, ktorú zaslal Odbor školstva, vedy, výskumu a regionálneho rozvoja Úradu TTSK zo dňa 12.2.2020.

Ustanovujúce zasadnutie RŠ bolo naplánované na 21. apríla 2020. V súvislosti s prerušením vyučovania a vypuknutím pandémie sa členovia  RŠ elektronickou cestou oboznamovali s predloženými návrhmi a následne vyjadrili svoje stanovisko emailom alebo telefonicky.

V hodnotenom období členovia RŠ  vyjadrovali  stanoviská k nasledujúcim úlohám:

• zaradenie nového študijného odboru – 2679 K mechanik mechatronik do siete školy od 1.septembra 2020
        • vyhodnocovacia správa za školský rok 2018/2019
        • kritériá  prijímacieho konania na školský rok 2020/2021
        • plán výkonov na šk. r. 2021/2022
        • stanoviská k učebným plánom a k ich zmenám,
        • personálne, materiálne a organizačné zabezpečenie školy,
        • hodnotenie plnenia koncepcie rozvoja školy,
        • prepojenosť s podnikateľskými subjektmi

RADA ŠKOLY:

P.č.

Meno, priezvisko, titul

Volený/delegovaný za...

1.

Edita Kromková, PhDr. – predseda RŠ

pedagogických zamestnancov

2.

Vladimír Butko, Ing.

3.

Marián Galbavý, Mgr., Ing.

4.

Július Hron

TTSK,  Auto – Impex, spol.s r.o.

5.

Silvia Sadecká, PaedDr.,MBA