• AUTOOPRAVÁR JUNIOR 2024 -  22. ročník

Cieľom súťaže je propagácia remesla autoopravára medzi širokou verejnosťou ako aj spojenie zamestnávateľov so školami a žiakmi. V neposlednom rade je súťaž nástrojom motivácie žiakov vzdelávať sa v remesle autoopravára a cez zvýraznenie remesla zabezpečenie náboru žiakov do učebných odborov autoopravár.

V rámci trojkolovej súťaže prebieha taktiež porovnanie teoretických a praktických znalostí súťažiacich a nadviazanie spolupráce medzi vyučujúcimi a žiakmi zúčastnených škôl.

AUTOOPRAVÁR JUNIOR 2023 je určený pre študentov 3.ročníkov stredných odborných škôl v Slovenskej republike učebného odboru  2487 H 01 autoopravár -mechanik, 2487 H 02 autoopravár - elektrikár, 2487 H 03 autopravár - karosár a  2487 H 04 autoopravár -lakovník, a pre študentov 4. ročníkov študijného odboru 2495K autotronik.

Súťaž Autoopravár Junior 2024 trvá od 15.01.2024 do 11.4.2024 a je prerozdelená do jednotlivých kôl:

Kolo Termín
          Uzávierka prihlášok 13.január 2024
          Školské kolá 15. január 20 24  -  31. január 2024
          Oblastné kolá 11. marec 2024 - 15. marec 2024
          Celoslovenské finále 10. apríl 2024 - 11.apríl 2024
    • ŠKOLSKÉ KOLO - 25. január 2024

• Stredoškolská súťaž pre študentov autoopravárenských odborov: Automechanik, Autoelektrikár, Karosár, Lakovník a Autotronik, ktorej   cieľom je propagácia remesla autoopravára medzi širokou verejnosťou ako aj spojenie zamestnávateľov so školami a žiakmi. V rámci trojkolovej súťaže , od školského kola až po celoslovenské finále prebieha porovnanie teoretických a praktických znalostí súťažiacich a nadviazanie spolupráce medzi vyučujúcimi a žiakmi zúčastnených škôl. 22. ročník sme na našej škole odštartovali v učebni výpočtovej techniky 25. januára 2024 školským kolom, ktorého sa zúčastnilo 70 žiakov.  Online test preveril ich odborné znalosti v oblasti konštrukcie motorových vozidiel, elektrotechniky, elektroniky, technológie opráv motorových vozidiel, diagnostických zariadení a riadenia motorových vozidiel.

Výsledky školského kola:

Autoopravár – lakovník Autoopravár – mechanik Autotronik
      1.miesto – Marek Plecho – 56,9% 1. miesto – Jakub Kriško – 58,3% 1.miesto – Jakub Bugala – 93,3 %
      2. miesto – Adam Kuklovský – 52,3% 2. miesto – Patrik Bažáni – 58,3% 2.miesto – Lukáš Jankovič – 85 %
      3. miesto – Adam Šadibol – 50,8 % 3. miesto – Benjamin Badin – 51,7% 3. miesto – Matúš Hrušovský – 73,3 %

• OBLASTNÉ KOLÁ

• 14. marec 2024 - Autoopravár lakovník

• Oblastné kolo kategórie Autoopravár lakovník sa v tomto ročníku súťaže uskutočnilo 14.marca 2024 v priestoroch spoločnosti JL spol. s.r.o. v Bratislave. Po úvodnej prezentácií a slávnostnom zahájení sa všetci účastníci popasovali s jednotlivými časťami súťaže. Teoretická časť preverila vedomosti o obsluhe zariadení využívaných v autolakovniach, technologických postupoch pri lakovaní, legislatíve, koloristike  a skúškach náterových hmôt.

V poznávacej časti žiaci preukazovali znalosti z  koloristiky, prehľadu materiálov využívaných v auto-lakovníctve, maskovania, aplikácie náterových hmôt, používania dielenských prípravkov, náradia a servisných zariadení. V praktickej predviedli lakovníci svoje zručnosti a schopnosti pri opravách poškodeného dielu, stanovení technologických postupov, zvolení správnych pomocných materiálov, tmelení, brúsení, výbere správnej striekacej pištole, aplikácií materiálu. Hodnotilo sa nielen dodržovanie technologického postupu ale i organizácia a hospodárnosť práce, dodržiavanie BOZP, OOPP a PO.

Náš autoopravár lakovník Marek Plecho sa v tvrdej konkurencii umiestnil na krásnom štvrtom mieste. Srdečne blahoželáme.

• NAŠE ÚSPECHY - víťaz celoslovenského finále 2023

• Autoopravár Junior je stredoškolská súťaž pre študentov 3. ročníkov autoopravárenských učebných odborov (autoopravár – mechanik, elektrikár, karosár a lakovník) a pre študentov 4. ročníkov študijného odboru  autotronik. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a  usporiadateľom a organizátorom súťaže je Cech predajcov a autoservisov SR. Aktuálne prebehol už 21. ročník súťaže.  Tento ročník oživilo medzinárodné finále Českej a Slovenskej republiky  konané v dňoch 11. až 13. apríla 2023 v Prahe.

Spoločné súťaženie žiakov z Čiech a Slovenska začalo slávnostným otvorením a predstavením súťažiacich v priestoroch ŠKODA Múzeum v Mladej Boleslavi.  Druhý deň prebiehali boje v jednotlivých kategóriách v priestoroch Service Training Center ŠKODA AUTO - Kosmonosy a Tréningovej akadémie Porsche Česká republika - Zlatníky-Hodkovice.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov v priestoroch Servisného centra ŠKODA AUTO - Kosmonosy bolo pre našu školu obzvlášť výnimočné. Bude nezabudnuteľnou zlatou cestou nášho autotronika Adama Dubského zo IV.B triedy, ktorý systémom štart-cieľ preletel 21. ročníkom a vo finále v tvrdej konkurencii žiakov z celého Slovenska obsadil prvé miesto.