• Kam na vysokú - Roadshow 2022

• Opäť po roku sa študenti končiacich ročníkov mohli  zúčastniť akcie Roadshow, ktorá sa konala 22.9.2022 v priestoroch kongresovej sály  Aquparku v Trnave. Z našej školy to bola trieda IV.B, ktorá mohla získať prehľad o tom, aké sú možnosti  po úspešnom ukončení štúdia na našej škole. Napriek tomu, že dnes je možné všetky informácie o štúdiu na vysokej škole získať cez internet, osobný kontakt je nenahraditeľný. Študenti na tejto akcii boli oslovení zástupcami viacerých vysokých škôl nielen zo Slovenska ale aj z Českej republiky, ktorí im poskytli také informácie, ktoré by záujemcovia na ich webových stránkach nenašli. Táto akcia bola prvý nástrel pre budúcich vysokoškolákov, pričom  väčšinou majú čas na rozmyslenie až do marca 2023, kedy väčšina vysokých škôl prijíma prihlášky na štúdium v školskom roku 2023/2024. Akcia bola zaujímavá a tí, ktorí prejavili záujem, získali aj potrebné materiály.

• Úvodné sústredenie žiakov I. ročníka

• V minulom školskom roku sme zaviedli tradíciu úvodného sústredenia žiakov prvých ročníkov. Všetci noví študenti prvých ročníkovtak získajú možnosť zoznámiť sa so školou, jej priestormi aj pracoviskami zamestnávateľov. V prvom týždni školského roku prváci lepšie spoznajú nielen svojich majstrov, učiteľov aj spolužiakov. Sústredenie začíname v dielňach SOŠA poučením BOZP, rozdávaním pracovných odevov a zoznámením sa s jednotlivými časťami školy. Pokračujeme účelovým cvičením v Kamennom mlyne a turnajom v minigolfe, kde sa žiaci naučia základy zdravotnej a poradovej prípravy. Riešiť mimoriadne situácie a pri športovom zápolení sa všetci dobre zabavia aj lepšie spoznajú. Končíme odbornými exkurziami vo firmách  ZF Slovakia a.s a AUTO- IMPEX s.r.o, pracoviskami zamestnávateľov v systéme duálneho vzdelávania.